در این تمرین شما مدیر یک پروژه‌اید که با تصمیم‌گیری‌های خود می‌توانید سرنوشت خوب یا بدی برای پروژه رقم بزنید. برای انجام موفقیت‌آمیز این تمرین تنها نیاز است که فرآیندهای ۶ گانه مدیریت محدوده را به‌خوبی فراگرفته و در تصمیم‌گیری‌های خود به آن‌ها توجه داشته باشید.

در ادامه یک موقعیت ارائه می شود. شکل تمرین به این صورت است که نخست باید موقعیت شرح داده شده را با دقت مطالعه بفرمایید. در انتهای آن دو گزینه فرا روی شما قرارگرفته است که شما باید تنها یکی از آن دو را انتخاب نمایید. با انتخاب هر گزینه نتیجه تصمیم شما مشخص می شود.

ممکن است بار دیگر دو گزینه فرا روی شما قرار ‌گیرد. در این صورت بار دیگر تلاش نمایید تا گزینه درست را برگزینید. ممکن هم هست که شکست بخورید و مجبور به بازگشت به عقب شوید.

به همین  ترتیب تا پایان، تمرین ادامه می‌یابد و اگر پاسخ شما اشتباه باشد با مشکل‌های زیادی روبرو می‌شوید که زیان‌های زیادی را متوجه شما و پروژه می‌سازد و کار متوقف می‌شود. اگر به مراحل لازم برای مدیریت محدوده به‌خوبی توجه داشته باشید می‌توانید این پروژه را با موفقیت به پایان برسانید. این مراحل به صورت خلاصه به این شرح است:

۱- برنامه ریزی و گردآوری الزامات و باید و نبایدهای موجود

۲- تعریف کلی محدوده پروژه

۳- شکست کار پروژه به اجزای کوچکتر

۴- کنترل محدوده

۵- اطمینان از تحویل محصولات و خروجی های مورد نظر در پروژه

در صورتی که نیاز به توضیح بیشتر در خصوص هرکدام از مراحل فوق دارید این صفحه را مشاهده بفرمایید.
این تمرین از یک پروژه واقعی شبیه‌سازی شده است. توصیه می‌شود که پس از پایان تمرین، فیلم این پروژه را نیز از اینجا ببینید.
5 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x