نمایش مناسب کارهای انجام شده، اگر مهمتر از اجرای خوب پروژه نباشد دست کم همتراز آن است. گزارش هایی که در عین سادگی بتواند جنبه های مختلف کار را به خوبی نمایش دهد، اهمیت زیادی دارد. بسته به شرایط برای این کار می توان از ابزارهای مختلفی استفاده کرد.

یکی از ابزارهای خوب و شناخته شده برای این کار نرم افزار پاورپوینت است. کاربرآشنا بودن این نرم افزار، یکپارچگی با سایر نرم افزارهای مجموعه آفیس و همچنین قابلیت های جدید فراوان این نرم افزار را به ابزاری مناسب برای گزارش دهی تبدیل می کند.

قالب های گزارش دهی پروژه

به صورت کلی از این ابزار یا ابزارهای مشابه باید با توجه به نیاز استفاده کرد. رعایت اصول کلی زیر فایل های ارائه را بهتر می کند:

  • استفاده کم از متن (در صورت نیاز با فونت بزرگ)
  • کوتاه بودن زمان ارائه (حداکثر ۲۰ دقیقه)
  • سادگی و در عین حال تمرکز بر نیاز
  • استفاده از انیمیشن ها (در حد لزوم)

یکی از چالش های مطرح در گزارش دهی دسترسی به قالب های پاورپوینت جذاب و مناسب است. در پاسخ به این نیاز در ادامه ۵ قالب خوب پاورپوینت معرفی می شود.

فایل اولی که معرفی می شود، یک قالب با حدود ۱۰۰ نوع فایل اینفوگرافی است که بنا به نیاز می توان از آن در بسیاری از گزارش های استفاده کرد. ذوق و سلیقه در استفاده از تصاویر این گزارش نقش مهمی دارد.

قالب اینفوگرافیک پاورپوینت

این قالب را می توانید از اینجا بفرمایید.

یک نمونه فارسی این پاورپوینت را که متناسب با نیاز تهیه شده را می توان از اینجا دانلود نمود.

فایل دوم، قالبی است که بیشتر در ارائه ها در کنفرانس ها و همایش ها مناسب است. این قالب دارای انیمیشن های جذابی است که بینندگان را جذب پرزنتیشن می کند.

قالب رنگی پاورپوینت

این قالب را می توانید از اینجا بفرمایید.

یک نمونه فارسی این پاورپوینت را نیز می توان از اینجا دانلود نمود.

سه قالب پاورپوینت جذاب دیگر که با هرکدام از آنها می توان پرزنتیشن های زیبایی ایجاد نمود را می توان از اینجا دانلود نمود.

سه قالب خوب پاورپوینت

در پایان بار دیگر به موضوع خلاقیت و ذوق سلیقه در تولید فایل های ارائه یا گزارش های مناسب اشاره می شود. برای نمونه داشبورد زیر با استفاده از این ابزارها تولید شده است.

نمونه ای از داشبورد پروژه
4.5 8 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x